Tablice RejestracyjneWszystkie tablice rejestracyjne Polski

Leasing vana lub ciężarówki

Dla każdego właściciela małej firmy samochód dostawczy lub ciężarówka to ważna inwestycja. Ale przy tak wielu sprzedawcach walczących o uwagę, poszukiwanie pojazdu użytkowego do zakupu może być trudne. Co więcej, istnieje wiele różnych modeli do wyboru i planów płatności do zatwierdzenia. Jest to jeden z powodów, dla których wiele małych firm decyduje się na leasing ciężarówki lub furgonetki zamiast kupowania. Jeśli stoisz przed podobnym dylematem, czytaj dalej, aby poznać niektóre z zalet wynajmu samochodów dostawczych i ciężarowych.

Brak odpowiedzialności za posiadanie pojazdu

Kiedy kupujesz pojazd użytkowy i przejmujesz go na własność, oznacza to, że musisz o niego dbać przez bardzo długi czas. Dbanie o pojazd oznacza płacenie za jego regularne przeglądy i naprawy. W przypadku małej firmy będzie to traktowane jako dodatkowy wydatek i możesz nie mieć na to środków. Z drugiej strony wynajęcie furgonetki lub ciężarówki uwalnia od takich obowiązków. Będziesz korzystać z pojazdu tylko przez okres, w którym go potrzebujesz i zwrócisz go wypożyczalni. Naprawami i konserwacją pojazdu zajmie się usługodawca wynajmu.

Brak konieczności zabezpieczenia kredytu na wynajem pojazdu

Małe firmy działają z ograniczonym budżetem, a to oznacza, że musisz być bardzo ostrożny, jeśli chodzi o alokację środków. W związku z tym możesz nie mieć wymaganej kwoty na zakup furgonetki lub ciężarówki. W takim przypadku masz tylko dwie możliwości: albo kupić gorszy model ciężarówki, który mieści się w Twoim budżecie, albo złożyć wniosek o pożyczkę

Teraz obie te opcje nie są zbyt korzystne dla Ciebie lub Twojej firmy. Jeśli po prostu wynajmujesz ciężarówkę lub furgonetkę do swojej firmy, nie musisz martwić się spłatą pożyczki. Za korzystanie z pojazdu zapłacisz wypożyczalni tylko stałą kwotę.

Możliwość jazdy najnowszymi modelami wybranego pojazdu

Dostawcy wynajmu samochodów dostawczych i ciężarowych często posiadają ogromną flotę pojazdów użytkowych. Pojazdy pochodzą od największych producentów w branży. Ponadto regularnie aktualizują swoją flotę o najnowsze modele na rynku. Oznacza to, że możesz jeździć najlepszą i zaawansowaną ciężarówką lub furgonetką za rozsądną cenę wynajmu. Możesz także nadal wynajmować różne pojazdy, które odpowiadają celowi Twojej firmy. Mogą być dni, kiedy będziesz potrzebować małego vana, a kilka dni, kiedy będziesz potrzebować dużej ciężarówki do transportu towarów. Niezależnie od tego, jakiej wielkości pojazdu potrzebujesz, dostawcy usług wynajmu zawsze mają dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Leasing oferuje korzyści podatkowe

Ulgi podatkowe to jeden z głównych powodów, dla których właściciele małych firm decydują się na wynajem furgonetki lub ciężarówki. Jeśli prowadzisz zarejestrowaną działalność gospodarczą, możesz ubiegać się o czynsz, który zapłaciłeś za pojazd. Mówiąc najprościej, opłaty za wynajem są kosztem, który można odliczyć od podatku.

Całodobowa pomoc drogowa

Kupując i prowadząc samochód dostawczy, jesteś w zasadzie zdany na siebie. Jeśli jedziesz nocą z miejsca na miejsce, nie możesz się do nikogo zwrócić, jeśli pojazd się zepsuje. Ale kiedy wynajmujesz pojazd, możesz również skorzystać z profesjonalnych usług wypożyczalni, w tym z pomocy drogowej. Możesz zadzwonić do profesjonalistów, gdy napotkasz jakikolwiek problem podczas podróży, a oni rozwiążą Twój problem, abyś mógł być w drodze.

Oto kilka zalet, które możesz czerpać z leasingu ciężarówki lub furgonetki dla swojej małej firmy. Możesz skontaktować się z profesjonalną wypożyczalnią, aby uzyskać więcej informacji.