Tablice RejestracyjneWszystkie tablice rejestracyjne Polski

Kiedy wezwać lawetę?

Może szybko zrujnować Twój dzień. Jedziesz ruchliwą autostradą i nagle twój samochód się przegrzewa. Albo co gorsza, bierzesz udział w wypadku i Twój samochód jest uszkodzony. Co zrobisz następnie? Znajdź profesjonalną, licencjonowaną usługę holowania. Cena jest znacząca, nawet dla podstawowego holowania na krótkich dystansach, ale koszt jest tego wart. Próbując samodzielnie holować pojazd, ponosisz związaną z tym odpowiedzialność. Ponadto ryzykujesz dalsze uszkodzenie pojazdu.

Większość obszarów, nawet wiejskich, ma co najmniej jedną całodobową usługę holowania. Te lawety mogą reagować na Twoją lokalizację i dostarczać Ciebie i Twój pojazd w bezpieczne miejsce, w tym do warsztatu naprawczego. Masz prawo do odholowania pojazdu do wybranego przez siebie sklepu, ale pamiętaj, że większość firm holowniczych pobiera dodatkowe opłaty za dodatkowe mile.

Chociaż może to być dodatkowym obciążeniem dla portfela, wynajęcie profesjonalnej firmy holowniczej jest koniecznością. Zwalnia Cię z wszelkiej odpowiedzialności wynikającej z transportu Twojego pojazdu, a także zapewnia, że Twój pojazd nie ulegnie dalszemu uszkodzeniu. Większość polis ubezpieczeniowych zawiera przepis na pokrycie niezbędnych holowań.