Tablice RejestracyjneWszystkie tablice rejestracyjne Polski

Jak znaleźć dobry używany samochód

A z takimi oszczędnościami finansowymi to naprawdę niesamowite, że ktokolwiek kupuje już nowe samochody. W tym poście przyjrzymy się kilku rzeczom, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu.

Oczywiście pierwszą rzeczą, której chcesz szukać, jest rdza na zewnątrz pojazdu. A my szukamy nie tylko widocznej rdzy, ale rdzy, która mogłaby się ukryć pod farbą. Jak można stwierdzić, czy pod farbą jest rdza, patrząc na wykończenie. Jeśli na lakierze znajdziesz bąbelki, istnieje możliwość, że rdza jest gotowa do przeniknięcia. Nawet jeśli widzisz tylko trochę rdzy, przejdź do następnego samochodu, ponieważ prawdopodobnie pogorszy się za kilka lat.

Dodatkowy obszar do sprawdzenia pod kątem rdzy znajduje się wewnątrz bagażnika samochodu. Jest to obszar samochodu, na który wiele osób zapomina spojrzeć. Każda mała rdza wewnątrz bagażnika rozprzestrzeni się na resztę samochodu. Dodatkowo nie będziesz chciał niczego wkładać do tego bagażnika, ponieważ może to skończyć się uszkodzeniem przez wodę, ponieważ woda może przedostać się przez plamy rdzy.

Kolejnym etapem jest sprawdzenie wnętrza samochodu. W przypadku, gdy wnętrze auta jest czyste, istnieje spora szansa, że osoba, która go posiada, zadbała o pojazd. Kiedy siedzenia i dywaniki są poplamione lub podarte, istnieje duża szansa, że poprzedni właściciel nie konserwował samochodu i prawdopodobnie nie przeprowadził również planowej konserwacji.

Teraz, gdy jesteś w pojeździe, sprawdź wszystkie elementy sterujące, które składają się z okien, zamków drzwi, ogrzewania i wszystkiego, co ma samochód. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to kupić samochód latem, a następnie dowiedzieć się, że ogrzewanie nie działa, gdy nadchodzi zima.

Teraz spójrz na opony, aby dowiedzieć się, czy na oponach jest bieżnik i czy możesz znaleźć nierównomierne zużycie. Jeśli zauważysz, że bieżnik po jednej stronie samochodu zużywa się znacznie mniej niż po drugiej stronie, może to oznaczać pewne problemy z samochodem. Może potrzebować tylko wyrównania, ale z drugiej strony może to być problem, który może wymagać naprawy tysięcy. W przypadku jakiegokolwiek nierównomiernego zużycia bieżnika, nie zastanawiaj się dłużej, przejdź do następnego samochodu.

Ostatnią rzeczą, jaką powinieneś zrobić, to dostać samochód na jazdę próbną. Chcesz mieć pewność, że samochód dobrze skręca bez problemów, a hamulce będą działać dobrze i nie będą miękkie. Jeśli weźmiesz samochód na jazdę próbną, znajdziesz sposób, aby dowiedzieć się, czy są jakieś brzęki lub inne problemy.